Sprawny serwis

Każda fabryka, niezależnie od branży dąży do skrócenia do minimum przestojów produkcyjnych oraz do zwiększenia wydajności maszyn. Niezaplanowane przestoje niosą za sobą znaczne koszty operacyjne, związane ze spadkiem bądź zatrzymaniem produkcji oraz wydatkami na serwis. Oprócz aspektów technicznych, należy wziąć pod uwagę jeszcze czynnik ludzki – dostępność serwisantów, ich wiedzę i umiejętność pracy pod presją czasu.

Sprawny serwis:

Czyli jak zapewnić ciągłą pracę.

O ile w przypadku przestojów planowanych, takich jak remonty maszyn czy relokacje, na których ewentualność firmy są przygotowane, pozostają te niechciane – przestoje niezaplanowane. W takich momentach konieczne jest szybkie znalezienie rozwiązania, wezwanie serwisu lub wymiana uszkodzonych podzespołów. Zatrzymanie działania maszyny zazwyczaj następuje w najmniej spodziewanym momencie, bez uprzedzenia, a czas trwania przestoju jest często nieokreślony.

Służby utrzymania ruchu zazwyczaj otrzymują również informacje o konieczności wykonywania przeglądów oraz o zalecanym interwale wymian komponentów eksploatacyjnych. Niezależnie od staranności w projektowaniu i konserwacji, moment awarii nadejdzie – wtedy liczy się każda minuta, a nawet sekunda. Jeśli zakład produkcyjny znajduje się daleko od producenta maszyny, często przyjazd serwisu zajmuje kilka godzin, nierzadko zamieniając się w kolejne dni przestoju.

W momencie awarii kluczowy dla całego zakładu jest sprawny serwis. Wyposażenie maszyny w router VPN pozwala na zdalny dostęp do jej parametrów, diagnozę problemów oraz ewentualne naprawy. Dzięki temu można skrócić czas przestoju i zminimalizować koszty związane z awariami.

Aż do 70% napraw można wykonać zdalnie. To ogromna oszczędność czasu, która przekłada się na większą efektywność pracy Twoich urządzeń, mniejszą ilość przestojów. Sprawdź sam (wykorzystując nasze narzędzie RoI) jak szybko zwraca się rozwiązanie IXON – nawet po 1 wykonanym serwisie!

Uzyskaj możliwość natychmiastowego serwisu maszyn z poziomu przeglądarki internetowej na swoim komputerze oraz za pomocą dedykowanej aplikacji na smartphone. Podłącz IXON do Internetu w dowolny sposób w 5 minut. Wybierz połączenie po kablu Ethernet, po Wi-Fi, przez sieć komórkową lub wybierz wszystkie możliwe podłączenia, aby w razie awarii zachować maksymalną niezawodność.

Wypożycz IXrouter, lub umów się na prezentację możliwości urządzenia i platformy.

IXON

Rewolucyjne rozwiązanie IIoT dla producentów maszyn. Zapewnij zdalny dostęp do swoich maszyn, wizualizację danych oraz serwis z dowolnego miejsca. Połącz swoje maszyny z chmurą w wygodny, szybki i bezpieczny sposób.