Japońska precyzja i niezawodność. Światowy lider w dziedzinie automatyki.

Katalog produktowy NM-D z dumą powiększa się o markę SMC – światowego lidera w produkcji kompleksowych urządzeń do sterowania automatyką przemysłową.

Firma SMC Corporation z siedzibą w Tokio w Japonii została założona w 1959 roku jako producent filtrów ze spiekanego metalu pod nazwą Sintered Metal Corporation. Dziś SMC Corporation zatrudnia na całym świecie ponad 21 000 pracowników, w tym 8 700 inżynierów i 11 300 sprzedawców obsługujących klientów w 83 krajach. Zakłady produkcyjne znajdują się w 34 krajach i regionach strategicznie rozmieszczonych na całym świecie, aby zminimalizować zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw, które mogą wystąpić na skutek niekorzystnych warunków pogodowych lub sporów politycznych.

Zapewniają kompleksową realizację najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych komponentów wykorzystywanych w przemyśle pneumatycznym z zapleczem 12 000 produktów podstawowych i 700 000 wariacji. Oferuje rozwiązania od przygotowania powietrza przez oprzyrządowania i zawory do napędów, obejmując praktycznie każdy etap w procesie automatyzacji wszędzie tam, gdzie wymagamy bezawaryjnej i efektywnej pracy urządzeń.

Produktów podstawowych

Wariacji produktowych

Ich napędy pneumatyczne o konstrukcji tłoczyskowej oraz beztłoczyskowe, skonstruowane zostały tak aby były jak najlżejsze oraz oszczędzające przestrzeń, zaprojektowane w taki sposób aby obniżać koszty i zwiększać produktywność będąc jednocześnie zgodne ze standardami Unii Europejskiej, ISO. Posiadamy też modele specjalne, wykraczające poza standardy działania wraz z bogatą gamą doposażenia każdego z nich.

Oferta szeroko pojętego przygotowania powietrza znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie dostarczane jest sprężone powietrze. Współczesne maszyny, którym chcemy zapewnić długoletnią i bezawaryjną pracę wymagają odpowiednio przygotowanego zasilania wolnego od zanieczyszczeń, pyłów, wilgoci czy oleju.

Dla bezstratnego obiegu powietrza w zakładzie należy zapewnić właściwe połączenie komponentów układu i przewodów oraz umożliwienie cyrkulacji powietrza bez wycieków sprężonego powietrza ze złącz standardowych i wieloprzewodowych, urządzeń sterujących przepływem, przewodów, szybkozłączy oraz zaworów zwrotnych.

Z pomocą produktów SMC jesteśmy w stanie stworzyć najwyższej klasy aplikację próżniową obejmującą generatory, filtry, regulatory czy czujniki i przekaźniki do podciśnienia dostosowane do wybranych przyssawek, mogące zostać uzupełnione o bogatą ofertę produktów dodatkowych.

Wysokiej dokładności przekaźniki i czujniki do siłowników i chwytaków zapewnią precyzyjną pracę oraz efektywne zoptymalizowanie każdej maszyny.

Dostarczamy również urządzenia mogące pracować w każdych warunkach, zarówno tych wymagających spełnienia ATEX, jak i innych surowych wymogów bezpieczeństwa i kontroli procesów oraz tych najbardziej sterylnych warunków pracy.

Kraje

Inżynierów

Pracowników

Zakładów produkcyjnych na całym świecie

Ośrodków technicznych

Dzięki nabieranemu przez ponad 60 lat doświadczeniu marka SMC wypracowała sobie zaufanie firm na całym świece, co przełożyło się na wiodącą pozycję dostawcy rozwiązań pneumatyki dla 60% rynku Japońskiego i aż 38% udziału w rynku globalnym.

Napędy pneumatyczne

Zasilane powietrzem napędy pneumatyczne lekkie, oszczędzające przestrzeń siłowniki, zaprojektowane aby obniżać koszty i zwiększać produktywność będące zgodne ze standardami ISO oraz modele specjalne, wykraczające poza standardy działania.

Wyposażenie przygotowania powietrza

Otaczające nas powietrze, które przechodzi przez kompresor nie jest wolne od zanieczyszczeń, pyłów, wilgoci czy oleju, a tylko odpowiednio oczyszczone, schłodzone i osuszone powietrze może zagwarantować prawidłową i bezawaryjną pracę poszczególnych maszyn przez wiele lat minimalizując ryzyko kosztownego serwisowania.

Złącza i przewody

System zapewniający połączenie komponentów układu i przewodów oraz umożliwienie cyrkulację powietrza bez wycieków sprężonego powietrza, mogące pracować w wielu warunkach oraz możliwością dostosowania rozmiaru.

Elementy podciśnieniowe

Technika próżniowa stosowana w warunkach przemysłowych jest w stanie wytworzyć podciśnienie do poziomu tzw. próżni średniej. W zależności od poziomu próżni, jaki chcemy uzyskać, do jej wytworzenia najczęściej wykorzystywane są urządzenia takie jak pompy próżniowe (eżektorowe lub elektryczne) oraz dmuchawy próżniowe. Aby optymalnie wykorzystać siłę próżniową należy dobrać odpowiednie produkty dostępne w podkategoriach.

Czujniki i przekaźniki

Czujniki pomiarowe są elementami eksploatacyjnymi, które zużywają się i podlegają okresowej wymianie, co jest bardzo istotne z punktu widzenia poprawności działania nie tylko czujników, ale i całych urządzeń czy aplikacji. W celu doboru najlepszego rozwiązania zachęcamy do zapoznania się z ofertą bądź kontaktem z naszym działem wsparcia produktowego.

Zawory rozdzielające

Niezbędne do prawidłowego napowietrzenia układu pneumatycznego oraz jego odpowietrzenie, sterowane pneumatycznie, poprzez elektrozawory oraz sterowane mechanicznie za pomocą dźwigni, przycisków i przełączników. W naszej ofercie znajduje się również bogata oferta rozwiązań wyspowych.

Elementy specjalne

Komponenty pozwalające optymalnie dostosować aplikacje do panujących warunków pracy, wymogów bezpieczeństwa i kontroli procesów.

Napisz do nas.

Wyślij do nas krótką wiadomość, a niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Dane adresowe:

NM-D Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością Sp. k.
Ul. Krzywoustego 12
81-035 Gdynia

NIP: 9581661356
REGON: 221743945

Biuro Obsługi Klienta

Tel: +48 58 688 87 00
e-mail: biuro@nm-d.pl

Godziny pracy:
08:00 – 16:00 (Pn-Pt)

Rachunki bankowe

Bank PKO BP 2-gi Oddział w Gdyni
(PLN) 79 1020 1853 0000 9302 0185 4777
(EUR) 74 1020 1853 0000 9202 0185 4819