Omron – falowniki serii M1

 

Seria M1 od Omron to najnowsza rodzina falowników, które zastąpiły serię MX2 i są przeznaczone do sterowania prędkością silników trójfazowych. Modele z tej serii zapewniają zaawansowane funkcje sterowania i szeroki zakres zastosowań w różnych aplikacjach przemysłowych. W zależności od modelu, zakres ich mocy może sięgać od 0,4kW do 30kW co pozwala na zastosowanie ich w zarówno w małych jak i tych dużych i rozbudowanych aplikacjach. 

czytaj więcej...

Najnowsze falowniki spod szyldu tego Japońskiego producenta cechują się jeszcze większą wydajnością zamknięte w kompaktowej, mniejszej niż kiedykolwiek obudowie, którą z powodzeniem będziemy mogli wykorzystać przy tworzeniu dużych i rozbudowanych instalacjach oraz tam, gdzie mamy ograniczone możliwości przestrzenne. Mogą być stosowane w instalacjach przemysłowych, w szczególności takich, które wymagają działania całego systemu w czasie rzeczywistym.

Integracja systemu z EtherCAT® pozwala zwiększyć elastyczność i wydajność działania maszyn, dzięki temu można rozbudować opcje napędowe, zredukować okablowanie, zaoszczędzić miejsce i uprościć  konfigurację za pomocą dedykowanego oprogramowania. EtherCAT® zapewnia bezpieczne środowisko pracy, a elastyczna topologia sieci, obejmująca np. topologię pierścieniową, sprawia, że produkcja staje się bardziej niezawodna.

Seria M1 pozwala na szeroki wybór silników, które mogą być używane w systemie napędowym. Standardowe silniki indukcyjne, silniki z magnesami trwałymi, silniki PM z napędem bezpośrednim (do 128 biegunów) oraz elektrobębny. Parametry silnika mogą być ustawione za pomocą biegu identyfikacyjnym w oprogramowaniu Sysmac Studio.

Zrównoważony rozwój na liniach produkcyjnych jest wspierany przez wysokowydajne silniki, funkcje oszczędzania energii, wydajne zasilanie i monitorowanie zużycia energii w IoT. Falowniki z serii 3G3M1 są projektowane z myślą o niezawodności i trwałości, co sprawia, że są popularnym wyborem w przemyśle. Zapewniają łatwą konfigurację i programowanie oraz posiadają różne tryby pracy, w tym tryb automatyczny, tryb wektorowy. Zapewniają wysoką wydajność i precyzję sterowania prędkością, co przekłada się na oszczędności energii i lepszą kontrolę procesów przy równoczesnym zachowaniu zaawansowanych funkcji ochrony, takie jak ochrona przed przeciążeniem, przepięciami, przegrzaniem i zwarciami. Mają wbudowane filtry EMI, które zapewniają redukcję zakłóceń elektromagnetycznych.

Więcej o marce...

SIEMENS OMRON ABB EATON SMC LAPP ESA Automation FINDER IFM YASKAWA IXON SICK LEAN TECHNOLOGIES LEIPOLE LUMEL RITTAL SCHNEIDER WAGO ERGOM WEIDMULLER JUMO REXROTH PEPPERL+FUCHS CAMOZZI PHOENIX CONTACT TURCK WIKA WENGLOR PILZ FESTO EMERSON  ASCO LEUZE LENZE BALLUFF ALLEN BRADLEY ERKO BAKS KEYENCE MURR RELPOL PCE MOTOVARIO HARTING STASTO KIPP MEAN WELL OBO ETI LEGRAND BITNER NKT DANFOSS 3M LEDVANCE LOVATO F&

Sklep produktów Omron...

Przejdź do sklepu...

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją poniżej:

[dflip id="22494" ][/dflip]
[dflip id="22573" ][/dflip]